Teknoloji Modu

Yeni Bilgisayar Alınca Yapılması Gerekenler

05.10.2020
247
Yeni Bilgisayar Alınca Yapılması Gerekenler

Yeni bir bilgisayar alıp direkt olarak kullanmak pek mümkün değildir en iyi bilgisayarı da almış olsanız üzerinde belirli başlı birkaç ayarlamalar yapmanız gerekiyor bu ayarlamaları yapmazsanız bilgisayarınızın tüm işlevlerini kullanamazsınız buna örnek olarak ekran parlaklığını ayarlayamama fn tuş kombinasyonu çalışmaması şarjın çabuk bitmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz tüm bu sorunlardan kurtulmak için anlattığım adımları dikkatlice bilgisayarınızda uygulamanızı öneririm

  1. Bilgisayarımızı aldık ilk yapmamız gereken windows 10 kurulumu yapmak kurulumu yaparken pro sürümünde kurulum yapmaya özen gösterin windows 10 kurulumu nasıl yapılır öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.
  2. kurulumu yaptıktan sonra hemen yapmanız gereken 2. adım ise ürün anahtarını etkinleştirmek bunun için internette birçok site var ortalama 30tl ye ürün anahtarları satılmakta bende kendi bilgisayarlarıma bu şekilde satın alıp kurulum yapıyorum eğer ürün anahtarı etkinleştirmezseniz windowsun bir çok işlevini kullanamazsınız buna örnek olarak ekran parlaklığı fn tuş kombinasyonu güç tasarrufu vb. özellikler kullanılamaz.
  3. tüm işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı internete bağlayıp driver kontrolü yapmalıyız bunun için masaüstünde sol en alt bölümdeki windows ikonuna tıklıyoruz buraya aygıt yöneticisi yazıyoruz ve giriş yapıyoruz açılan ekranda yanında ünlem işareti olan satır varsa üzerine gelip sağ tıklayıp sürücü güncelleştir bölümüne tıklıyoruz – sürücü yazılımını otomatik olarak ara seçeneğini de tıkladıktan sonra o sürücünün eksik yazılımı yüklenmiş olacaktır bu işlemi yanında ünlem olan tüm satırlarda yapmanız gerekiyor.

bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz bu işlemleri yaparken anlayamadığınız bölüm olursa size aşağıda bir link bırakıyorum oradan bu işlemin videolu anlatımına ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

TeknolojiModu.com