Teknoloji Modu

Samsung J400 U6 Root

05.11.2020
145
Samsung J400 U6 Root

Maalesef bazen durup dururken imei sorunlarıyla karşılaşabiliriz bazı kişiler imei numaramızı kopyalamış olabilir bu durumda bizim cihazımızda şebeke alamayız eğer sizde bu tarz bir durumla karşı karşılaştıysanız bu sorunun size çözümünü anlatıyor olacağım.

*imei değiştirme işlemi yasal değildir hukuki açıdan ceza alma ihtimaliniz bulunuyor benim buradaki amacım imei numarası bozulan cihazlarda bunu nasıl düzeltebileceğinizdir.

Not: Sitemizdeki tüm işlemler tarafımızca Denenmiş olup hepsi başarılı sonuç vermiştir. Ancak size yapacağınız işlemin garantisini veremeyiz ve yaptığınız işlemlerde oluşabilecek sorunlar sizin sorumluluğunuzdadır.

*Bu işlemler sonunda cihazınız sizden sıfırlama yapma isteğinde bulunacaktır yani bu işlemlere başlamadan lütfen cihazınızdaki önemli dosyaların yedeğini alın.(kişiler fotoğraflar videolar vb.

Root Nedir; root işlemini kısaca açıklayacak olursak Android cihazlarımızda kişisel değişiklikler yapabilmek için uygulanan bir işlemdir. örneğin bazı uygulamalar SD karta taşınamıyor cihazınıza Root işlemi Yaparsanız bu tarz işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

işlem adımlarımıza geçelim;

  • cihazımızdan wifi ağına bağlanalım
  • cihaz hakkında bölümüne girelim
  • yapım numarasına ard arda 5 6 kez tıklayalım
  • bir kez geri tuşuna basalım burada geliştirici seçeneklerine giriş yapıyoruz
  • OEM kilit ile açma bölümünü aktif ediyoruz
  • USB hata ayıklama modunu aktif ediyoruz

buradaki işlemlerimiz tamamdır

size hemen aşağıda verdiğim linkteki dosyaları indiriyoruz bilgisayarınızda boş bir klasör içerisinde rardan çıkartıyoruz odin programını açıyoruz AP/PDA bölümüne tıklayıp indirdiğimiz rar dosyalarının içerisinde bulunan J400 ROOT dosyasını seçiyoruz

şimdi telefonumuzu kapatıyoruz download modda açmamız gerekiyor bunun için SES kısma + HOME ve Telefonu açma kapama tuşuna basıyoruz telefonumuz download modda açılacaktır açılan ekranda ses yükseltme tuşuyla onaylıyoruz ve telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz odin programında com bağlantısını görmemiz gerekiyor com bağlantısını gördüyseniz start butonuna basabiliriz.

işlemler çok kısa sürecektir yeşil pass yazısını gördüysek başarılı olduk demektir.

şimdi telefonumuz açılacak ve ekranda doğrulama başarısız uyarısını göreceğiz 10 saniye bekleyip sıfırla seçeneğine tıklıyoruz cihazımız format atılıp tekrar başlatılacak

şimdi bilgisayarımıza indirdiğimiz dosyalar içerisinde magisk.APK doyasını telefon hafızasına atıyoruz telefonumuzdan dosyalar bölümüne girip az önce telefonumuza attığımız apk dosyasını yüklüyoruz gerekli olan tüm izinleri evet işaretleyip devam ediyoruz.

ana ekrana magisk uygulamasının geldiğini görüyoruz uygulamayı açıp kontrollerimizi sağlıyoruz.

*bu işlemin videolu anlatımı yakında eklenecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

TeknolojiModu.com